2 Kasım 2016 Çarşamba

Peryön, İK Bloggerları ve Bir Sürpriz...

Ekim ayı benim için çok verimli bir ay oldu.

Peryön kongresi, orada hep iletişim kurup bir türlü tanışma fırsatımın olmadığı blog yazarlarıyla karşılaşmam, daha sonra çok güzel bir etkinlikte buluşup fikirler üretmemiz....

Ve bu verimlilikten sonra Kasım başında güzel bir sürpriz de geliyor.

Bir çok İK Bloggerının dört gözle beklediği online kitapçık - bilmeyenler için ne olduğunu söylemeyeceğim. Ama aşağıdaki bir görsel yeterli olacaktır :) Ve bu hafta artık yayınlıyoruz.

O zaman biraz daha detaylandıralım, bakalım neler var.

Peryön Kongresi ile ilgili uzun uzun notlar paylaşmayacağım, bence çoğu kişinin oldukça ortak noktası var zaten. İyilerden başlamak gerekirse; evet yine çok büyük bir etkinlik ve katılım oldu. Çok fazla şirket stand kurmuş, çok güzel konuşmacılar vardı. Haliç'te olmak zaten başlı başına iç açıcıydı. Network açısından kesinlikle oldukça zengin bir platfom.
Ama, bu kadar para verip (bireysel para verenlerden bahsediyorum), yemek olarak soğuk sandviç yemek ve bunu yemek için -ilk gün- oturacak bir yerin de olmaması trajikomikti. Guy Winch, koşarak dinlemeye gittiğim kişilerden biriydi ama geçen seneki TedTalks konuşmasının birebir aynısı yaptı, hayalkırıklığı yarattı herkeste. Değerlendirme formu için herkese dağıtılan formlar kağıt israfı, çok üzülüyorum gördükçe.

Ama dediğim gibi, İK Blog yazarlarıyla yüz yüze tanışma fırsatım oldu ve benim için çok önemliydi.

Kongrenin hemen ertesi günü sevgili Melis Varan Tiftikçi'nin organize ettiği ve Bereket Döner'in destek verdiği etkinlikte daha fazlamız bir araya geldi ve çok güzel fikirler paylaşıldı. Günün sonunda  blogger etik ve politikalarını tanımlama üzerine bir çalışma yapılmasına karar verildi.

Son olarak ise benim sürprizim...

Hangi bloggera kendimi tanıtsam hepsi projenin ne zaman yayınlanacağını sordu bana ilk olarak. Biliyorum biraz uzun sürdü, ama güzel oldu :)
Yayınlandıktan sonra linkini buraya da ekleyeceğim. Şimdilik bu görselle idare ediyorum...Sevgiler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder